Lammin Ikkunan yhteystiedot

Haluatko tarjouksen ikkunoista tai ovista, vai tahdotko lisätietoja? Lähetä meille viesti oheisella lomakkeella, niin olemme sinuun pian yhteydessä!

Etsi yhteystietoja

Voit etsiä Lammin henkilöstöä sekä alue-edustajia nimen, yhteystietojen tai toimialueen mukaan.

Lähetä viesti

Myyntinäyttelyt ja tehtaat

Lammin myyntinäyttely/tehdas

Avoinna arkisin klo 8-16

Paarmamäentie 2

16900 Lammi


Vaihde puh. 010 8411 700

myynti@lammin.fi

Y-tunnus: 1454666-1

Kangasniemen myyntinäyttely/tehdas

Vierailuajat sopimuksesta

Hallitie 15

51200 Kangasniemi


puh. 010 8411 700

Espoon myyntinäyttely

Vierailuajat sopimuksesta

Vallikallionkatu 1

02650 Espoo


puh. 010 8411 702

Myynnin yhteystiedot

Kodinrakentajille ja remontoijille

Tommi Aulin

puh.040 9051 572

tommi.aulin@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Mikko Heino

puh. 050 534 1034

mikko.heino@lammin.fi

Vallikallionkatu 1, 02650 ESPOO

Markku Veikkola

puh. 050 320 4482 

markku.veikkola@lammin.fi

Vallikallionkatu 1, 02650 ESPOO

Taloyhtiöille

Mikko Heino

puh. 050 534 1034

mikko.heino@lammin.fi

Vallikallionkatu 1, 02650 ESPOO

Markku Hallami

puh. 040 0347 223

markku.hallami@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Mikko Savolainen

puh. 050 0733 179

mikko.savolainen@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Asennustyön johto

Juha Janhu

puh. 040 0269 238

juha.janhu@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Jukka Nykänen

puh. 040 4559 296

jukka.nykanen@lammin.fi

Vallikallionkatu 1, 02650 ESPOO

Rakennusliikkeille

Teuvo Laitinen

puh. 050 5341 033

teuvo.laitinen@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Mikko Savolainen

puh. 050 0733 179

mikko.savolainen@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Jälleenmyyjille


Mikko Savolainen

puh. 050 0733 179

mikko.savolainen@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI


Ilkka Laukkarinen

puh. 040 1471 160

ilkka.laukkarinen@lammin.fi

Hallitie 15, 51200 KANGASNIEMI


Rainer Salminen, myyntijohtaja

puh. 0400 322 759

rainer.salminen@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Vienti

Tarjouslaskenta

Ringa Laurila

puh. 050 3537 314

ringa.laurila@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Ismo Selinummi

puh. 050 5373 774

ismo.selinummi@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Liisa Poutanen

puh. 040 1586 855

liisa.poutanen@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Tuotepäällikkö, Signal Window

Marko Mökkönen

puh. 040 9052 904

marko.mokkonen@lammin.fi

Vallikallionkatu 1, 02650 ESPOO

Myynti ja markkinointi

Rainer Salminen, myyntijohtaja

puh. 0400 322 759

rainer.salminen@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Jälkimarkkinointi

Esa Kylökäs, huolto- ja korjaus

puh. 010 8411 722

esa.kylokas@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Henri Hilander, kehityspäällikkö

puh. 010 8411 731

henri.hilander@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Hallinto

Hannu Saarinen, toimitusjohtaja

liiketoimintajohtaja, ikkunat

puh. 0500 496 886

hannu.saarinen@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Jukka Suuronen

liiketoimintajohtaja, ovet

puh. 0400 210 582

jukka.suuronen@lammin.fi

Hallitie 15, 51200 KANGASNIEMI

Taina Akkala, talous- ja henkilöstöjohtaja

puh. 050 5249 194

taina.akkala@lammin.fi 

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Tuomas Kinnunen, laskutus

Laskutusosoite verkkolaskut:

OVT-tunnus/verkkolaskuosoite: 003714546661

Y-tunnus: 1454666-1

Operaattori: Basware Oyj

Välittäjän tunnus: BAWCFI22


Laskutusosoite paperilaskut:

Lammin Ikkuna Oy

PL100

16900 Lammi

Tuotanto ja logistiikka

Rauno Nummela, logistiikkasuunnittelija

puh. 044 5532 002

rauno.nummela@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Tuomo Kauppi, tuotannonsuunnittelija

puh. 050 4517 606

tuomo.kauppi@lammin.fi

Paarmamäentie 2, 16900 LAMMI

Eija Ala-Savikota, tuotannonsuunnittelija

Alue-edustajat

Voit etsiä alue-edustajia sivun yläosassa olevan haun avulla.